Relativistická hádanka

Autor: František Cudziš | 18.9.2016 o 23:18 | Karma článku: 6,25 | Prečítané:  407x

Tri stromečky okolo Rajčianky, vy ste tomu príčinou...že v Dobšinej a v Galante chodí "týpek" za - inou? Narážam na rôzne posudzovanie rovnakých "prípadov". Žeby aj tu, a tak okato(!) , pôsobila teória relativity?

    V uplynulom týždni bol masmediálnym hitom "galantský prípad" údajného zneužívania detí v resocializačnom centre Čistý deň. Vraj došlo k sexu s maloletou "gadžovkou". - Škandál, ktorým sa zrazu zaoberá iks úradných inštitúcií.
    V dobšinskej základnej deväťročnej škole niekoľko agilných učiteliek už niekoľko rokov apeluje na príslušné úrady vo veci opakovaných prípadov tehotenstva, podobne maloletých "osadníčok". Neviem o tom, že by to niekoho okrem pedagógov zaujímalo.
    Predmet hádanky spočíva v otázke, čím to je?
    Iniciatívne ponúkam možnosti odpovedí na túto otázku, z ktorých jedna je určite správna. Ale ktorá?:

A . Spôsob právneho posúdenia vecne rovnakých "prípadov" závisí od súradníc GPS Galanty a Dobšinej. (Aj na Slovensku predsa žijeme v časopriestore, nie?)

B . V prostredí galantského Čistého dňa a v dobšinskej rómskej osade plynie čas nerovnako rýchlo (relativisticky), takže dobšinské žiačky, napriek svojmu mladistvému zjavu, sú už asi dospelé a spôsobilé pre plnohodnotný sex. Čo na tom, že deti týchto detí si iniciatívne - ale nie nezištne - berú do opatery matky (tých prvých) detí?!

C . Úrady, ktoré by mala táto problematika zaujímať, na to jednoducho kašlú. Veď všetko je relatívne. - Je to len vec názoru alebo špecifického pohľadu každého jedného z nás.  

    Hoci mám na riešenia hádanok, predložených čitateľom na svojom blogu, osobitný článok "Riešenia", nebudem nikoho unúvať, aby tam zabrúsil, a rovno poviem svoj vlastný názor. - Možnosť C je správna!

    Mimochodom...Súhlasíte?
 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Ukrajina priznala vojnu s Ruskom. Slova vojna sa však bojí

Na východe Ukrajiny už aj formálne prebieha otvorený konflikt.


Už ste čítali?