Relativistická hádanka

Autor: František Cudziš | 18.9.2016 o 23:18 | Karma článku: 6,25 | Prečítané:  401x

Tri stromečky okolo Rajčianky, vy ste tomu príčinou...že v Dobšinej a v Galante chodí "týpek" za - inou? Narážam na rôzne posudzovanie rovnakých "prípadov". Žeby aj tu, a tak okato(!) , pôsobila teória relativity?

    V uplynulom týždni bol masmediálnym hitom "galantský prípad" údajného zneužívania detí v resocializačnom centre Čistý deň. Vraj došlo k sexu s maloletou "gadžovkou". - Škandál, ktorým sa zrazu zaoberá iks úradných inštitúcií.
    V dobšinskej základnej deväťročnej škole niekoľko agilných učiteliek už niekoľko rokov apeluje na príslušné úrady vo veci opakovaných prípadov tehotenstva, podobne maloletých "osadníčok". Neviem o tom, že by to niekoho okrem pedagógov zaujímalo.
    Predmet hádanky spočíva v otázke, čím to je?
    Iniciatívne ponúkam možnosti odpovedí na túto otázku, z ktorých jedna je určite správna. Ale ktorá?:

A . Spôsob právneho posúdenia vecne rovnakých "prípadov" závisí od súradníc GPS Galanty a Dobšinej. (Aj na Slovensku predsa žijeme v časopriestore, nie?)

B . V prostredí galantského Čistého dňa a v dobšinskej rómskej osade plynie čas nerovnako rýchlo (relativisticky), takže dobšinské žiačky, napriek svojmu mladistvému zjavu, sú už asi dospelé a spôsobilé pre plnohodnotný sex. Čo na tom, že deti týchto detí si iniciatívne - ale nie nezištne - berú do opatery matky (tých prvých) detí?!

C . Úrady, ktoré by mala táto problematika zaujímať, na to jednoducho kašlú. Veď všetko je relatívne. - Je to len vec názoru alebo špecifického pohľadu každého jedného z nás.  

    Hoci mám na riešenia hádanok, predložených čitateľom na svojom blogu, osobitný článok "Riešenia", nebudem nikoho unúvať, aby tam zabrúsil, a rovno poviem svoj vlastný názor. - Možnosť C je správna!

    Mimochodom...Súhlasíte?
 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOŠICE KORZÁR

Polícia o akcii Shark: Štát ukrátili o takmer 28 miliónov eur

Fingovali vysoké náklady na reklamu.

KOŠICE KORZÁR

Vo väzbe pre podvody skončili podnikatelia aj bývalí športovci

Medzi obvinenými sú aj známe mená.

KOMENTÁRE

Korisť po Islamskom štáte zapáli ďalšie konflikty

Kurdi sú rozdelení, Bagdad útočí a Teherán prilieva olej do ohňa.


Už ste čítali?