Nebláznite!: Plánujete zostreľovať neškodné civilné lietadlá!?!

Autor: František Cudziš | 6.1.2018 o 6:36 | Karma článku: 5,43 | Prečítané:  1791x

V hlavných televíznych novinách Markízy 5.1.2018 som "zíral": Chlap s mikrofónom v ruke, nemihnúc okom, oznámil, že "v prípade únosu lietadla ho bude možné nad slovenským územím zostreliť - na príkaz hociktorého nášho ministra".

    Píšem tento blog dúfajúc, že som onú "news" pochopil správne.
    Hlavou mi okamžite prebleskli viaceré racionálne myšlienky, s priamou väzbou na uvedené oznámenie.

    Rozumnému a morálne založenému človeku prichodí len veľmi ťažko uveriť niečomu podobnému.
    V prvej chvíli neverí vlastným ušiam ani očiam. Nejedná sa v danom prípade o tzv. "fake news"?   Alebo o "psychologickú sondu" do vedomia stotisícov našich občanov, čo by povedali na takú nehoráznosť? - Lebo, ak by to mala byť pravda, je to donebavolajúca NEHORÁZNOSŤ.

    Ešte by to mohol byť aj hlúpy žart streštencov, ktorých mozgy dosiaľ nevytriezveli od Silvestra.
    Ale zdá sa, že to nie je len akási "sonda" v rámci prieskumu verejnej mienky, ale že sa o niečom podobnom uvažuje už dlhšie.
    Mne osobne to pripomína prípravu spiknutia (neznámeho rozsahu) proti nič netušiacemu obyvateľstvu (prezentovanému pasažiermi v zostrelenom lietadle), a to v podobe cynicky premysleného a dopredu pripraveného plánu na akceptovanie kolektívnej(= beztrestnej) zodpovednosti za podobné rozhodnutie. Rozhodnutie "šaškov", ktorí sa momentálne hrajú na slovenských ministrov.
    A prečo?
    Pretože TV Markíza vzápätí uviedla zostrih (ešte minuloročných) odpovedí poniektorých našich ministrov na otázku, ako by sa oni konkrétne zachovali, keby uvažovaná situácia nastala (t.j. že by oni mali rozhodnúť o zostrelení civilného lietadla).
    Hoci sa jednalo o úplne trapné odpovede, túto vec nemožno brať na ľahkú váhu a treba okamžite proti tomu zakročiť. Už aj preto, že ani jeden z oslovených ministrov sa nedištancoval od tejto nezmyselnej potencionálnej právomoci, na výkon ktorej nemôže byť čo len hypoteticky kompetentný. A to ani z odborného, ani z morálneho hľadiska. Doba "kníže-pánov", ktorí si osobovali právo rozhodovať o živote a smrti svojich poddaných, je nenávratne preč. Ostali nám, žiaľ, ešte nejakí "dvorní" šašovia, ktorí by pre funkciu a pre peniaze potenciálne urobili tiež všetko.

    Osobne ma prekvapilo, že ani na "chlapovi s mikrofónom" nebolo čo len náznaku, žeby ho obsah ním ohlasovanej správy nejako znepokojoval. Čo - celkom mu zamrzol rozum?
    Alebo sa len úplne sústredil na tú časť svojho vystúpenia, kde oznamoval, že Slovenská republika práve podpísala dohodu s Českou republikou o ochrane slovenského vzdušného priestoru. Pretože... naše staré, ruské migy - jednak nevieme (my, obyvateľstvo) presne, koľko ich máme, jednak ani polovica z nich nie je schopná letu... Takže Čechmi prenajaté švédske gripeny sú pravdepodobne skôr povolané realizovať takú špinavú prácu, akou je zostrelenie neškodného civilného lietadla (od ktorého - ani hypoteticky - nehrozí žiadne bezprostredné nebezpečenstvo), ale to až na základe "slovenského"príkazu.

    Celý predchádzajúci rok 2017, aj dáke mesiace predtým, sa naši politici demokraticky bili do pŕs, akí sú oni demokrati a ako zo srdca nenávidia extrémizmus.
    Extrémizmus treba potierať hneď v zárodku!
    Súhlasím.
    Podobný zámer, ako ten ohlásený, ku ktorému práve zaujímam osobné stanovisko, predstavuje ešte aj z hľadiska extrémizmu - EXTRÉM!
    Dostane TV Markíza (a všetky ostatné masmédia, ktoré ho šírili, šíria alebo ešte len budú šíriť) čo len obdobnú pokutu ako žilinské rádio Frontinus za šírenie niekoľkých (pravdivých) konštatovaní, ktoré boli - podľa mňa - účelovo "povýšené" na hanobenie rasy?
    A čo onen "chlap s mikrofónom"? A vedúci spravodajstva? - Navrhne niektorý slovenský prokurátor popoťahovať ich po súdoch?  Ak za nič iné, nuž napríklad aspoň za (neuvedomené?) šírenie poplašnej správy.
    Aby si "chlap s mikrofónom" uvedomil, že ani on nie je len akási (za peniaze) "tliachajúca" neškodná "trúba", ktorá za nič nemôže. A pritom sa spolupodieľa na vytváraní dojmu, že ak by sa aj nejaké civilné lietadlo niekedy naozaj zostrelilo, bude to vlastne v poriadku, a on s tým nič nemá.
    Hlavná vec, že v mase menej racionálne založených divákov vzbudí pocit, že to je - a aj bude - O.K.!
    
    Ak som napísal, že "Mne osobne to pripomína prípravu spiknutia (neznámeho rozsahu) proti nič netušiacemu obyvateľstvu (prezentovanému pasažiermi v zostrelenom lietadle)", napísal som to kladúc si otázky:
    Vedia o tom - a čo na to hovoria - ústredné orgány Európskej únie?
    Čo na to Európska komisia, Rada Európy a Európsky parlament?

    Možno niektorých čitateľov v prvej chvíli prekvapí môj "ostrý" a nekompromisný postoj. Ale, keď si premyslí nižšie uvedené argumenty, možno mi dá zapravdu.

    Najprv chcem poznamenať, že civilné dopravné lietadlá (hádam okrem concorde, aj to len bývalo) lietajú väčšinou pomalšie ako stíhačky. Nad územím Slovenska by ich teda, v prípade potreby, dostihli aj naše zastarané migy. Pravda, to len za predpokladu, že by štartovali zo svojho letiska ešte pred preniknutím "inkriminovaného" lietadla do slovenského vzdušného priestoru.
    Pri cestovnej rýchlosti napríklad 600 km/hod., civilné dopravné lietadlo preletí ponad Slovensko zo západu na východ (alebo naopak) asi za 15 minút a v severo-južnom smere asi za päť minút.
    Vyvstáva otázka, kto (naozaj kompetentný) a ako - za taký krátky čas - zodpovedne vyhodnotí situáciu.

    Vyvstáva tiež otázka, prečo by malo byť - hoc aj unesené - civilné dopravné lietadlo zostrelené? - Kto na to bezprostredne a FATÁLNE doplatí?
    Nuž, nejaký "šaško" s politickou funkciou určite nie!
    Možno nejaký Dzurinda alebo Kukan môžu pokojne spávať, obrazne povedané, s krvou na rukách od nevinných obetí v bývalej Juhoslávií. ("Zašpinili" sa súhlasom s preletom amerických bombardérov na Balkán ponad naše územie. Prečo im podobný súhlas neudelili napríklad Rakúšania alebo Taliani?  Veď z talianskych základní NATO to mali do Srbska možno ešte bližšie ako z Nemecka.) Ja sa však dodnes hanbím aj za nich.

    Je zrejmé, že podobné úvahy - ak budú "dotiahnuté až do konca" - predstavujú potencionálne smrteľné ohrozenie kohokoľvek z nás alebo našich blízkych. A to ako pri letoch z domova, tak aj pri návrate z cudziny.
    Je také ťažké si to uvedomiť?

    Predstavte si napríklad, že - váš syn alebo dcéra - sa vracajú lietadlom, zo študijného alebo pracovného pobytu vo Veľkej Británii, domov na Slovensko. Ale nad Nemeckom alebo nad Českou republikou nejaký pasažier vyhlási, že on má záujem pokračovať až do Turecka. Nejakým spôsobom vzbudí reálne podozrenie, že disponuje prostriedkami na únos lietadla trasou ponad Čierne more.
    Naozaj ho preto treba zostreliť?

    Ak by sa podobné pravidlo uzákonilo v celej Európskej únii, bol by to vynikajúci motív samovražedných atentátnikov (trebárs z islamského prostredia) "odpísať jedným vrzom" povedzme 150 pasažierov a členov posádky aj s lietadlom. A kto vie, akú škodu by pád zostreleného lietadla spôsobil na zemi.
    Atentátnikovi by stačilo naozaj len vzbudiť PODOZRENIE, že sa POKÚŠA uniesť lietadlo. Na jeho zničenie by nepotreboval ani gram semtexu, ani nič skutočne nebezpečné.
    "Špinavú robotu" by zaňho urobili BLBCI na zemi - vydajúc príkaz na zostrelenie lietadla.
    Okrem významnej materiálnej škody (na lietadle, prípadne na zemi) by takto samovražedný atentátnik sposôbil aj nevyčísliteľnú škodu na ľudských životoch. Takýto "efekt" sa nepodaril napríklad ani v Marseille, a v Nemecku alebo Belgicku už vôbec nie.
    Dnes sa európski politici predvádzajú starosťou o bezpečnosť civilného obyvateľstva na hromadných akciách stavaním rôznych (problematických) bariér, a pritom my ideme vytvárať takéto nové netušené možnosti (samo)sabotáží?!

    Keby to všetko malo byť naozaj pravda, položme si otázku:
    Mala by posádka, predovšetkým kapitán lietadla, záujem na oficiálnom ohlásení pokusu o únos lietadla pozemnému personálu? -
    Vediac, že budú "obetovaní" v mene nejakej debilnej byrokratickej doktríny?
    Nebol by to v prvom rade samovražedný únosca, kto by mal naopak záujem ohlásiť únos lietadla?

    Nemám ilúzie o tom, že ak by mohol (majúc svoj čin dopredu podrobne premyslený a pripravený), aj by tak učinil.

    Tak sa teda pýtam, čo za sprostosti nám televíznym divákom to tu Markíza (i iné masmédiá) nahovára?
    A kto sa odhodlá proti tejto naozaj vyslovenej sprostosti, v záujme samého seba i svojich blížnych, razantne protestovať?

    Ak naozaj raz takým činom "padne z neba" neškodné civilné lietadlo, čo budú hovoriť napríklad chrpíkovci? Nebude, podľa nich, chýbať - spomedzi obetí bláznovstva - otec nejakým deťom alebo ktorýmsi rodičom ich dcéra či syn?

    Prinúťme spamätať sa bláznov, kým naozaj nebude neskoro!

 

 

    Do pozornosti stálym čitateľom mojich článkov:

    Vážení priatelia, v poslednej dobe dostávam do svoje e-mailovej schránky cufr@centrum.sk od facebooku zoznamy mien ľudí, ktorí by azda chceli so mnou komunikovať cez facebook. Za všetky ponuky na tento kontakt vám srdečne ďakujem, no (predbežne) zo - subjektívnych dôvodov - nechcem pobývať na facebooku, aj keď ponúka možnosť chatu. Preto každého, kto má záujem o nejaké doplňujúce informácie k mojim myšlienkam, alebo dokonca záujem o nejakú (aj jednorázovú) formu spolupráce so mnou, nateraz odkazujem na uvedený e-mailový kontakt. Dúfam, že vás to neurazí ani neodradí od vašich zámerov v súvislosti so mnou. Ďakujem vám za porozumenie.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Siekelovci sa stiahli. La Casa de Slota prešla k právnikovi z kauzy emisie

Firma, ktorá vilu vlastní, dlhuje Trabelssiemu.

Stĺpček šéfredaktorky

Nech hanba po hlasovaní o kandidatúre Fica nie je kolektívna

Fico nie je jediným problémom voľby.

DOMOV

Voľba ústavných sudcov: Pozrite si možné scenáre vývoja (video)

Čo všetko sa môže v parlamente odohrať v utorok?


Už ste čítali?