Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Akceleračný princíp - spôsob využitia odpadového tepla (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

Nechcem mať nasilu posledné slovo
(Možno ani nebude, možno ešte niekto prispeje do diskusie niečím k veci - k akceleračnému princípu.) Ale, keď už sme začali diskutovať "nie-pri-káve", tak to slušne dokončme. - O vašej domnienke, že môžem vyložiť svoju teóriu (kozmodriftu) v knižnici, som nič nevedel. Vy zas nemáte predstavu, že takú teóriu, ak ju mám podať poctivo a vytvoriť šancu pre poslucháča, aby z nej čo-to pochopil (a ďalej možno nad ňou uvažoval sám), nemožno - už z časového hľadiska - vyložiť tzv. "polopatisticky". Koľko som už vynaložil námahy tu na blogu SME, a stále reagujú len tz. "havkáči" (bez urážky). Ale ja som ochotný vystúpiť s prednáškou aj v knižnici (dokonca som to svojho času vedeniu knižnice ponúkal), malo by to však zmysel s ohlásením dopredu pre serióznych záujemcov a väčší časový priestor. Vy píšete, čomu všetkému nerozumiete vo vzťahu ku mne, k môjmu konaniu. O.K. Ja budem "kontrovať" len takto: Mám dojem, že čítate moje texty tak rýchlo, že nestíhate chápať ich zmysel. Potom dochádza k omylom - alebo ako to nazvať. - Napríklad ste ma v diskusii obvinili, že som písal SŤAŽNOSŤ na predavačku, ja som pritom zverejnil POCHVALU predavačke. Keď som vám v tejto diskusii (na vysvetlenie svojho postoja) písal o NEOZNAMOVANÍ mojich nových článkov na hlavnej webstránke SME, je to ustálená prax, ktorá platila aj na moje články, a "od Demandíc" už nie, vy píšete o SKRYTÝCH, UTAJENÝCH a ODSUNUTÝCH článkoch... Máte problémy s čítaním s porozumením? Objavujete Ameriku? - Vykopávate otvorené dvere a podsúvate mi tvrdenia, ktorých nie som autorom. Prečo to robíte? Ak chcete vykonať - vo vzťahu (nie len ku mne) niečo užitočné, pokúste sa zorganizovať v knižnici prednášku o možnostiach boja proti tzv. globálnemu otepľovaniu. Tam by sa dalo rozprávať aj o konkrétnom význame akceleračného princípu pri podobných snahách. A je to tiež príťažlivejšia téma pre viacerých záujemcov. Alebo - jednoducho ignorujte moje názory. Veď ja ich nikomu nasilu nevnucujem.
Fero266
< 1 2

Pán Cudziš,...

...úprimne sa Vám čudujem, že si dávate toľkú námahu vracať sa k nejakému starému článku o predavačke a fajčiaroch a tu v diskusii klamete. V diskusii k tomu predmetnému článku som Vám napísal, citujem:
"V poriadku - žiadnu sťažnosť na pokladníčku ste nikde nenapísali, ja som si to z Vášho textu vysvetlil nedorozumením inak, takže keďže to tak nie je, tak za to sa Vám ospravedlňujem."
Takže - uznal som svoj omyl a ospravedlnil som sa. Ale Vy tu vypisujete ako keby sa nič nestalo, ako keby som svoj omyl nepriznal a neospravedlnil sa.
Vaša teória kozmodriftu --- domnievam sa, že by ste ju mali uspokojujúco vedieť vysvetliť za 30 - 45 minút, teda za čas jednej vyučovacej hodiny. Ale dobre - tak dvoch hodín, najviac.
Nie, s čítaním problémy nemám, takže, poprosím Vás, aby ste si odpustili invektívy voči mne.
Čo sa týka knižnice alebo iných miest, kde by ste mohli s Vašimi teóriami vystúpiť a prezentovať ich verejne, či už ide o kozmodrift alebo o čokoľvek iné --- nuž, v mojej moci ani kompetencii nie je nikde Vám nič organizovať. Napokon, ja nie som žiadny Váš manažér, impresário ani nič také podobné. To si zariaďujte sám, možností len v L. Mikuláši máte veľa; okrem knižnice Rázusovie dom, Múzeum Janka Kráľa, Dom Matice slovenskej, Dom kultúry etc., etc.
Reagoval som v tejto diskusii nie z dôvodu nejakého "samouspokojovania sa," ale preto, lebo je možnosť diskutovať. Za to, kde sa Vaše články objavujú alebo neobjavujú - za to ja nemôžem, nie je to ani moja vec. Tak sa mi nesťažujte. Domnievam sa ale, že chyba nie je v redakcii webu SME blog - ale vo Vás. Predpokladám, že ste opakovane porušili Kódex blogera a asi preto sú Vaše články v sekcii "Všetky články." Ale Vy ste schopný ešte aj na to sa ponosovať, že ste v sekcii "Všetky články" - "lebo SME-tiari." Nuž, zdáte sa mi zvláštnym a nezrozumiteľným, jemne povedané - asi ako ten kozmodrift.
 

Že je vám kozmodrift nejasný,

to chápem, no viaceré iné vaše názory a postoje nechápem (dúfam, že mi to dovolíte). Týmto chcem túto - v mnohom - neplodnú debatu s vami zakončiť.
 

 

Krasny duet. Podivin Droppa, ktory nema na nic cas, ale jeho prispevky su asi v kazdej diskusii na SME VS chrobak truhlik Cudzis ktory ma vzdy pravdu, len mu nikto nerozumie/nechce rozumiet. :D
 

tak

to si udrel po hlavičke obom :) trápne divadielka ...
 

kozmodrist

je zrozumiteľný natoľko, aby každý troska zdatný v matematike a fyzike vedel, že sú to čisté bludy - a to ešte jemne povedané. Takže priestor pre blbcov je v tejto krajine až priveľký.
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

Pán Járay, som rád,

že ste opäť vstúpili do diskusie, i keď nie k téme článku.

Ešte som bol podstatne mladší, keď sa na pracovisku (prvý) raz stretol s myšlienkou:
"Rozčuľovať sa pre hlúposť iných, znamená - pomstiť sa sám sebe!

Akceptujme právo havkáčov na "sebarealizáciu" aj v tejto diskusii a neberme im ilúziu, že sa tu chodia zabávať.

Prajem vám pekný deň.
 

< 1 2

Najčítanejšie


 1. Rudolf Pado: O čom Sulík pod Tatrami decentne mlčí 957
 2. Michal Májek: Maturita po novom 240
 3. Július Kovács: Róbert Kaliňák šéf Slovenskej mafie 218
 4. Martin Greguš: Koľko infikovaných by Vallo potreboval v Bratislave, aby chcel 2kolo? 2706 mu nestačí... 199
 5. Roman Janciga: Rozhovor s mladým infektológom z Kramárov 177
 6. Soňa Fröhlichová: Aktuálne cestovanie na trase Švajčiarsko – Nemecko – Rakúsko – Slovensko 162
 7. Iveta Kompišová: Prvá žena - nositeľka Nobelovej ceny za mier - bola rodáčka z Prahy 141
 8. Dominika Kislíková: Potulky po najvýchodnejšom východe Slovenska 100
 9. Karol Labaš: S čím sa Richard Raši verejne nechváli 87
 10. Anna Černáková: "Dištančné" plnenie snov 79

Rebríčky článkov


 1. Marcel Karvay: 24601
 2. Július Kovács: Róbert Kaliňák šéf Slovenskej mafie
 3. Lubomir Zahora: Umenie švov
 4. Patrik Lenčéš: Kostoly na Slovensku: Zatvorené pre ľudí, otvorené pre nebo.
 5. Miriam Studeničová: Sila celku zvíťazí!
 6. Boris Mlsna: Vakcíny verzus testy? Testy športovcom pomáhajú, no riešením je len vakcína
 7. Štefan Vidlár: D O J E M
 8. Jozef Legény: Umierať a dať sa šklbať v Revúcej
 9. Marek Zajac: Prečo sa mnohým ľuďom nedarí nájsť si vhodného partnera
 10. Jaroslav Polaček: Napriek korone predkladáme ambiciózny a transparentný rozpočet


Už ste čítali?